تسمه و پکینگ

تسمه چیست؟

از تسمه و پکینگ در چه مواردی استفاده می شود؟

وقتی می‌خواهیم نیرو از موتور به جای کمی دور منتقل کنیم می‌توانیم از تسمه استفاده کنیم که قیمتش برای چنین جایی تقریبا نسبت به بقیه مکانیزم‌ها مانند چرخ دنده‌ها ارزان‌تر و سبک‌تر هست.

شاید از خود بپرسید جنس تسمه از چیست ؟
از چرم، پارچه، لاستیک، پلیمر که نوع لاستیکی بیشتر دیده می‌شود، که از قابلیت انعطاف خوبی هم دارد، که برای مقام‌تر شدنش در برابر کشش در داخل آن از مواد مانند نایلون، پلی استر، سیم و غیر‌استفاده می‌شود .

تشخیص کیفیت تسمه صنعتی و پکینگ صنعتی

با توجه به تنوع بسیار زیاد در دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی تسمه های بسیار زیادی با توجه به کیفیت های مختلف تولید می گردد. به طور مثال در برخی از دستگاه ها که فشار کمتری بر روی تسمه ها وارد می شود از کیفیت مهم آن می توان صرف نظر کرد چرا که این نوع تسمها از فرسایش کمتری برخوردار هستند. هرچند کیفیت همیشه حرف اول را می زند اما حواس خود را فقط به این موضوع نباید جلب کنیم البته هر ارزانی هم بی دلیل نیست استفاده از تسمه های ارزان بی کیفیت هم ممکن است باعث توقف کارکرد دستگاه های صنعتی شود.

اطلاعات لازم جهت سفارش تسمه صنعتی و پکینگ صنعتی

در صنعت و ابزار آلات همیشه از شماره های فنی استفاده می شود تا متخصصان و تعمیر کاران دچار مشکل نشوند. به همین جهت تسمه ها نیز دارای شماره فنی و مشخصات مختلفی هستند که هم بر روی قیمت تسمه و هم نوع و کیفیت آن نیز تاثیر گذار خواهد بود

تسمه | تسمه صنعتی | تسمه اصل | تسمه و پکینگ | پکینگ اصل

کارکرد تسمه چیست ؟

تسمه ارزان‌ترین ابزار برای انتقال قدرت بین شفت  است. انتقال قدرت با طراحی‌های خاص بین تسمه و پولی به دست می‌آید. تقاضا بر روی حرکت انتقال قدرت تسمه‌ها بسیار زیاد است که این خود منجر به تغییرات بسیاری در آن می‌شود . حرکت آن‌ها به آرامی و با سرو صدای کم می‌باشد و بالشتک موتور و یاتاقان یا بلبرینگ و رولبرینگ نسبت به تغییرات بار مقابله می‌کنند اگر چه با قدرت کمتری نسبت به چرخدنده‌ها وزنجیرها عمل می‌کند. با این حال پیشرفت در مهندسی تسمه اجازه استفاده از تسمه‌ها را در سیستم‌هایی که سابقا از چرخدنده و زنجیر استفاده می‌کردند، می‌دهد.

تسمه ها یکی از قطعات پرکاربرد صنعتی هستند که به غیر از قطعات صنعتی دیگر دارای حالت منعطف و انواع تسمه انعطاف پذیر می باشد. مدل های مختلف تسمه با هدف های مختلفی از اجناس مختلف تهیه و تولید تسمه صورت می گیرد.

پرکاربرد ترین تسمه ها

پرکاربرد ترین تسمه های صنعتی عبارت اند از تسمه انتقال قدرت از موتور ، تسمه نقاله ، تسمه وی بلت ، تسمه تایمینگ و تسمه های مخصوص دنده می باشند. دقت و کیفیت تولید تسمه برحسب کاربرد آن می تواند متفاوت باشد. که در این راستا استاندارد های بسیار را بر حسب نوع کاربرد تسمه تعریف کرده اند.

تسمه | تسمه صنعتی | تسمه اصل | تسمه و پکینگ | پکینگ اصل

کاربرد صنعتی تسمه

کاربرد صنعتی تسمه به گونه ای است که اگر تسمه در حین کار به واسطه اصطکاک و خوردگی تسمه و عواقب دیگر ممکن است باعث از کار افتادن دستگاه صنعتی گردد. بیشتر این اتفاقات در دستگاه های انتقال قدرت موتور رخ می دهد.

برندهای معتبر تسمه عبارت‌اند از:

هاچینسون (HUTCHINSON)، دانگیل (DONGIL)، کنتیننتال یا کنتی تک (CONTITECH)، پاورگریپ گیتس (POWERGRIP)، اپتی بلت (OPTIBELT)، هان چانگ (HANCHANG)، رولندز (ROULUNDS)، یانگ سان (YANGSAN)، اس دبلیو آر (SWR)، اس اچ تی سی (SHTC)

آدرس: تهران، خیابان اکباتان، کوچه ناظم‌الاطباء شمالی، پاساژ امام حسین، طبقه اول، پلاک ۲/۲۰
شماره های تماس جهت اطلاع از موجودی و سفارش بلبرینگ و رولبرینگ:

۰۹۱۲-۱۰۶-۴۸۳۰          ۰۲۱-۳۳۹۹۱۴۱۶

جهت مشاهده محصولات و ویدیو های بیشتر به صفحه فروشگاه ایمن رول در اینستاگرام مراجعه کنید.

انواع تسمه در مدل ها و طرح های مختلف

مقالات تسمه

آدرس: تهران، خیابان اکباتان، کوچه ناظم‌الاطباء شمالی، پاساژ امام حسین، طبقه اول، پلاک ۲/۲۰
شماره های تماس جهت اطلاع از موجودی و سفارش بلبرینگ و رولبرینگ:

۰۹۱۲-۱۰۶-۴۸۳۰          ۰۲۱-۳۳۹۹۱۴۱۶

جهت مشاهده محصولات و ویدیو های بیشتر به صفحه فروشگاه ایمن رول در اینستاگرام مراجعه کنید.