بلبرینگ و رولبرینگ

راهنمای خرید بلبرینگ | بلبرینگ های MPZ و DKFL | بلبرینگ | قیمت بلبرینگ | انواع بلبرینگ و رولبرینگ
بلبرینگ و رولبرینگ | قیمت بلبرینگ | بلبرینگ اصل SKF | انواع بلبرینگ

بلبرینگ و رولبرینگ بلبرینگ چیست ,باتوجه به این که اصطکاک باعث ساییدگی ، خوردگی و خراشیدگی و در کل از بین رفتن فلزات می شود این معایب باعث به وجود آمدن قطعه ای به نام بیرینگ  Bearing شد.

بلبرینگ به معنی بیرینگ توپی است، همچنین یکی از انواع یاتاقان های تماس غلتشی است که به آن بیرینگ ساچمه ای نیز گفته می شود. بلبرینگ‌ ها، قطعاتی هستند که برای کاهش اصطکاک و نگه داشتن دو تیغه در حالت دورانی، استفاده می‌شوند. این قطعات معمولاً از فلزاتی مانند فولاد تولید می‌شوند و در ذغال سنگ و سایر دستگاه‌های صنعتی کاربرد دارند. بلبرینگ‌ها به دلیل عدم لغزش سطح ها به یکدیگر، کمک به حفظ انرژی، بهره وری بالا و دوام قسمت‌های ماشینی می‌نمایند. کاربرد و استفاده از بلبرینگ ها در صنعت بسیار وسیع است.
بلبرینگ ها تا حد کمی میتوانند میزان بارهای ترکیبی(بارهای محوری و شعاعی) را تحمل کنند. و اگر که میزان بار وارده سنگین باشد،بلبرینگ ها تغییر حالت میدهند و خرد می شوند.و در نتیجه برای بار های سنگین نمیتوان از آن استفاده کرد.

بیرینگ نوعی یاتاقان می باشد که فشار محوری و شعاعی و یا هردو محوری شعاعی را تحمل می کند. کلمه بیرینگ از دو قسمت Ball به معنای گوی و Bearing به معنای تحمل کردن تشکیل شده است علت وجود اتاقان و ساخت آن در تفاوت بین لغزش و غلتش است.

بلبرینگ‌ها می‌توانند هم بارهای شعاعی و هم بارهای محوری را تحمل کنند و معمولاً در جاهایی به کار می‌روند که بار به نسبت کوچک باشد. در یک بلبرینگ بار از لایهٔ خارجی به گوی‌ها اعمال می‌شود و از آنجا فشار به لایهٔ داخلی منتقل می‌گردد.

یکی از مشکلاتی که همیشه خریداران بلبرینگ و رولبرینگ با آن رو به رو هستند نحوه تشخیص بلبرینگ SKF اصل از بلبرینگ تقلبی می باشد، که همین موضوع کار خرید را برای خریداران بلبرینگ و همینطور فروشگاه بلبرینگ ایمن رول را برای فروشندگان بلبرینگ SKF اصل سخت می کند.

راهکار و راهنمای خرید بلبرینگ با قیمت مناسب

با توجه به شرایط اقتصادی موجود،برای اینکه هزینه خرید بلبرینگ را کاهش دهید باید از روش های مختلفی استفاده کنید.برای خرید به صرفه باید به دنبال روش های جدیدی باشید.
شاید تا پیش از این،خرید این کالا توسط کارپردازان شرکت ها با مراجعه به برخی فروشگاه های فیزیکی در سطح شهر صورت می گرفت،اما امروزه دسترسی بهتر شده است.

خرید آنلاین به شما کمک میکند تا در هر شهری که هستید از قیمت بلبرینگ ها و یاتاقان و … مطلع شوید.

اصول استفاده از بلبرینگ

بهترین روش برای چرخش و کاهش اصطکاک و ایجاد حرکتی نرم ،استفاده از بلبرینگ است.
به طور مثال برای به گردش در آوردن چرخ های اتومبیل در صورت نبودن بلبرینگ باید فلز چرخ با قدرت چرخیده شود تا خودرو به حرکت در آید.

در صورت نبودن بلبرینگ،قطعات خیلی سریع فرسوده و خراب می شوند و همچنین سرعت خودروها و چرخش لوازم کم می شود..با استفاده از بلبرینگ،حرکت دستگاه های سنگین راحت تر می شود و همچنین موجب کاهش اصطکاک نیز می شود. استفاده مناسب از بلبرینگ ها به عوامل مختلفی، مانند سایش و خوردگی بستگی دارد که در زیر به برخی اصول استفاده از بلبرینگ ها اشاره می کنیم: 1. نصب صحیح: در نصب بلبرینگ باید به عوامل مختلفی نظیر فاصله مناسب میان بلبرینگ ها، تراکم مناسب، وضعیت لبه هایی که با بلبرینگ در تماس هستند و وضعیت پیچ های بلبرینگ توجه داشت

2. روغن‌کاری مناسب: استفاده از روغن مناسب و تعویض زمانی موجب افزایش دوام و بهره وری بلبرینگ ها می شود. 3. به منظور جلوگیری از آسیب های زودرس، بلبرینگ ها در دمای پایین و بدون روانکاری از انبار خارج نشوند و پس از استفاده نیز حتماً به منظور پیشگیری از آسیب دیدگی می بایستی بلبرینگ ها روانه کارخانه تعمیرات شوند.

4. جلوگیری از بار اضافه: در استفاده از بلبرینگ ها، باید از بار اضافه خودداری کرده و از برچیدگی و انعطاف زیاد بین قطعات پرهیز کرد. 5. پیشگیری از گرد و غبار و رطوبت: در نظر داشتن شرایط محیطی و جلوگیری از ورود گرد و غبار و رطوبت توصیه می شود. استفاده صحیح از بلبرینگ‌ها به دوام، بهره وری بالا و کاهش هزینه های نگهداری منتهی خواهد شد.

عوامل موثر بر قیمت بلبرینگ

قیمت بلبرینگ یکی از اصلی ترین مواردی است که باید در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشید.
نکته مهم اینجا است که در این زمینه، ارزان بودن این محصول به عنوان یک ویژگی خوب شناخته نمی شود.به این دلیل که محصولاتی که ارزان قیمت هستند،کیفیت خوب و مناسبی ندارند.
اما گران بودن این محصول هم به معنای کیفیت خوب بلبرینگ نیست.
به همین دلیل شما باید بدانید که بر روی قیمت انواع بلبرینگ،چه عواملی تاثیر گذار است.
به این ترتیب در زمانی که بخواهید این قطعات را خریداری کنید راحت تر میتوانید تصمیم بگیرید و انتخاب کنید که بهترین قیمت برای شما کدام است و در نتیجه میتوانید تشخیص دهید که کدام محصول با کیفیت است و کدام محصول بی کیفیت.

چرا که خریدار نمیتواند با اطمینان کامل خرید کند و همینطور فروشنده بلبرینگ اصل SKF نمی تواند مشتری را قانع کند که بلبرینگ SKF ارائه شده از نوع با کیفیت و اصلی کارخانه SKF می باشد. چون بسیاری از رقبا بلبرینگ های تقلبی را با قیمت کمتری به مشتری پیشنهاد داده اند. جهت مشاهده ویدیو تشخیص بلبرینگ اصل از تقلبی این صفحه را مشاهده کنید>>

شرکت ایمن رول همواره تلاش کرده، با تحویل بلبرینگ‌های اصلی و قیمت مناسب، چرخ صنعت مملکت بهتر و بی‌وقفه بچرخد،واحد فنی شرکتهای صنعتی ایران با دیدن ، برچسب کنترل پیش ارسال ایمن روی، بروی کالا. با آرامش و اطمینان قطعه را تعویض و استفاده می‌کنند. تجربه سالها کار با صنایع . به ما آموخته است. فقط نام نیک است که می‌ماند.با خرید از ایمن رول، امنیت و آرامش را برای‌تان تضمین میکنیم. همه مسئولیت کار را با اطمینان، میپذیریم.مدیرت مجموعه ایمن رول .حمید صلواتی
آدرس: تهران، خیابان اکباتان، کوچه ناظم‌الاطباء شمالی، پاساژ امام حسین، طبقه اول، پلاک ۲/۲۰
شماره های تماس جهت اطلاع از موجودی و سفارش بلبرینگ و رولبرینگ:

0912-106-4830          021-33991416

جهت مشاهده محصولات و ویدیو های بیشتر به صفحه فروشگاه ایمن رول در اینستاگرام مراجعه کنید.

بلبرینگ‌ها یکی از پرکاربرد‌ترین لوازم در ساخت و احداث و راه‌اندازی در صنایع می‌باشند . بلبرینگ‌ها در حیطه های مختلف تخصصی و جهت ماشین آلات و کارخانه‌جات و … مورد استفاده قرار می‌گیرند .بلبرینگ‌ها در صنایع و لوازم زیر مورد استفاده قرار می‌گیرند:سیستم حمل و نقل هوایی، عملگرهای بالقوه هوا فضا، انمومتر، کارخانجات تولیدی، دستگاه‌های خودپرداز و کارت خوان، دوچرخه، بلندر تجاری، ابزار دستی دندانپزشکی، موتورهای الکتریکی، موتورها، پله برقی و آسانسور، رول ماهیگیری، سیستم پشتیبانی پرواز، متر جریان، گالوانومتر، موتور گاز، گشتاور موتور، هیدرولیک سیلندر، بلور صنعتی، رمز گذارهای صنعتی، متر صنعتی، میکسرهای صنعتی و شیکرها، سیستم های تشخیص نفوذ، غلطک دسته بندی مواد، عملگر پزشکی، تجهیزات تشخیصی پزشکی، تجهیزات تصویربرداری پزشکی، جراحی لیزر پزشکی و …

ویدیو نحوه تشخیص بلبرینگ SKF اصل از تقلبی

حتما قبل از خرید و استعلام قیمت بلبرینگ از اصالت آن اطمینان حاصل نمایید. ما در فروشگاه ایمن رول تمام تلاش خود را برای محیا کردن بلبرینگ و رولبرینگ اصل برای شما عزیزان برقرار کرده ایم. در این راستا تعدادی ویدیو بسیار مهم جهت بررسی بلبرینگ اصل SKF از تقلبی را برای شما قرار داده ایم. قیمت بلبرینگ بسیار مهم است ، هر قیمت بلبرینگ ارزان و بی کیفیت بی حکمت نیست و قیمت بلبرینگ گران اصل هم توجیه ندارد پس سعی کنید از یک فروشگاه مطمئن قطعات و روان کننده های خود را تهیه کنید این نکته بسیار مهمی می باشد.

بلبرینگ SKF یا Svenska Kullagerfabriken، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان بلبرینگ در جهان است. بلبرینگ SKF برای بسیاری از صنایع از جمله خودروسازی، هوافضا، صنایع دریایی، معدنی، صنعت شیمیایی و غیره استفاده می‌شود. تمام بلبرینگ‌ های SKF با توجه به نیازهای مشتریان و در حال توسعه نیازهای جدید، طراحی شده اند و در نتیجه مجهز به ویژگی های منحصر به فردی هستند که در واقع عمر مفید و کارایی آن‌ها را افزایش می‌دهد. بلبرینگ SKF معمولاً در دو نوع اصلی تولید می شود: بلبرینگ های یک ردیف و بلبرینگ های چند ردیف. برای مثال، بلبرینگ های یک ردیف جهت هایی را پشتیبانی می کنند، در حالی که بلبرینگ های چند ردیف برای تحمل بار واحد و یا بارهای جهت دار بیشتر ایده آل هستند. بلبرینگ های SKF به دلیل عمر طولانی، دقت، صدا کم و بار بالایی که تحمل می کنند، محصولات پرطرفداری در این صنعت محسوب می شوند.

انواع بلبرینگ

بلبرینگ چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ بال برینگ در واقع یک قطعه صنعتی است که در هر وسیله ای که می چرخد استفاده می شود. این قطعه صنعتی توسط داوینچی در سال 1500 اختراع شد، در حالت کلی در آن زمان، بال برینگ نقش مهمی در تشکیل انقلاب صنعتی داشت.

همانطور که گفتیم بال برینگ در هر وسیله ای که می چرخد استفاده می شود تا میزان بالایی از اصطکاک را کاهش دهد؛ به همین دلیل می گوییم که این قطعه صنعتی در تشکیل انقلاب صنعتی نقش مهمی داشت. در ادامه شاید از خود بپرسید که بال برینگ در چه مدل هایی تولید می شود؟ و از کجا می توانیم این قطعه صنعتی را بخریم؟ برای دریافت پاسخ این سوالات با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

بلبرینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

بعضی از ابزارهای موجود در ماشین، قطعاتی هستند که در دیگر زمینه های صنعت نیز مورد استفاده قرار می گیرند؛ به عنوان مثال اکثر صنعتگران، تعمیرکاران و غیره با بال برینگ آشنایی دارند. این بال ها در انواع مدل های مختلفی ساخته می شوند و بر اساس نوع مدلشان کاربرد مختلفی دارند. بال برینگ یا بلبرینگ که به توپ حامل نیز معروف است و همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم در هر وسیله ای که می چرخد استفاده می شود تا از ایجاد اصطکاک جلوگیری کند و از همه مهم تر این کاهش اصطکاک باعث می شود تا آن وسیله مسافت زیادی را طی کند.

بال برینگ اکثراً در چرخ ماشین های سنگین مورد استفاده قرار می گیرد؛ چون این ماشین ها اجسام سنگینی را حمل می کنند، به همین دلیل به چرخ این اتومبیل ها بال برینگ نصب می کنند تا به راحتی و بدون ایجاد اصطکاک روی سطح، مسافت زیادی را طی نماید. در حالت کلی وظیفه این قطعه صنعتی، کمک به انتقال قدرت بین قطعات، جلوگیری از ایجاد اصطکاک، پیشگیری از سایش قطعات و سطوح است. بیرینگ ها با این خصوصیاتی که دارند، باعث افزایش عمر مفید اتومبیل ها و سایر دستگاه های صنعتی می شوند.

خطرات لغزش بلبرینگ

بیرینگ ها مثل دیگر قطعات احتمال دارد که روزی خراب شوند؛ البته هیچ وقت منتظر خرابی این قطعات نباشید و همیشه ماشین یا دستگاه خود را کنترل کنید؛ چرا که با این عمل قدم مهمی را در محدود کردن خرابی ماشین بر می دارید. بعضی وقت ها نصب نا مناسب، روانکاری نا مناسب، وجود آلودگی در بیرینگ و خستگی باعث لغزش و خرابی این قطعه می شود. بیرینگ ها باید با پرس مناسب روی چرخ ها نصب شود و عدم نصب درست بیرینگ، باعث فرورفتگی، سایش، و ترک خوردگی چرخ ها می شود.

همانطور که گفتیم روانکاری نا مناسب نیز نقش مهمی در خرابی بیرینگ ها دارد؛ در واقع 80 درصد از لغزش های بیرینگ ها روغن کاری اشتباه است و حتما باید به این نکته توجه شود. روغن کاری زیاد قطعه بیرینگ، باعث به وجود آمدن اصطکاک می شود و همچنین روغن کاری کم نیز برخورد فلز با فلز را زیاد می کند؛ به همین دلیل می گوییم که موقع روغن کاری این قطعه توجه زیادی داشته باشید. علاوه بر این موارد، آلودگی نیز باعث لغزش بیرینگ می شود؛ در واقع آلودگی ها مثل خاک و ماسه به مرور زمان ویسکوزیته را کاهش می دهد و بیرینگ ها را می لغزاند.

انواع بلبرینگ شیار عمیق

 • بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه
 • بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه
 • بلبرینگ شیار عمیق از جنس فولاد ضد
 • بلبرینگ شیار عمیق زنگ با شیار جازدنی

نوع تحمل بار

 • بار شعاعی
 • بار محوری
 • بار مرکب شعاعی محوری
بلبرینگ و رولبرینگ | قیمت بلبرینگ | بلبرینگ اصل SKF | انواع بلبرینگ
بلبرینگ و رولبرینگ | قیمت بلبرینگ | بلبرینگ اصل SKF | انواع بلبرینگ

رولبرینگ یا بلبرینگ

ساچمه‌ها اجزای اصلی تشکیل دهنده بلبرینگ‌ها می باشند و بدون آن ها بلبرینگ تشکیل نمی شود، که بلبرینگ را تبدیل به نوعی یاتاقان غلتکی می‌کنند. درواقع جنس ساچمه بلبرینگ تعیین کننده بلبرینگ اصلی نیز می باشد و بلبرینگ‌ ها با انواع مختلف ساچمه تولید می‌شوند. به این ترتیب که در برخی مواقع ساچمه‌ها به صورت استوانه طراحی می‌شوند. در این مواقع به بلبرینگ و رولبرینگ گفته می‌شود. بنابراین بهتر است بگوییم اجزای چرخشی بلبرینگ‌ها در اشکال مختلفی تولید می‌شوند. این اشکال عبارتند از:

از مهم ترین ویژگی های فیزیکی بلبرینگ که بر روی قیمت آن تاثیرگذار است؛میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1-شعاع یا سایز:

شعاع رینگ داخلی یا خارجی،یکی از مهم ترین ویژگی های فیزیکی بلبرینگ است که بر روی قیمت نهایی آن تاثیر گذار است.به طور کلی برای تعیین شعاع داخلی و خارجی بلبرینگ ها بر اساس طول شفت،استاندارد های مختلفی وجود دارد.
اگر که شما بخواهید بلبرینگی با شعاع کوچک بسازید باید دقت بیشتر در ان به خرج دهید زیرا در مقایسه با شعاع های بزرگ لازمه دقت بیشتری است.به همین علت،بلبرینگ ها با شعاع کوچک تر ،قیمت بیشتری دارند..

2-وجود یا عدم وجود شیلد محافظ:

بلبرینگ ها به دلیل شرایط کاری سختی که دارند،معمولا در معرض مقدار زیادی گرد و غبار و آلودگی هستند.
به همین علت در برخی موارد،برای افزایش مقاومت آن در برابر آلودگی ها و گرد و غبار؛ از یک شیلد محافظ استفاده می شود.بلبرینگ هایی با شیلد محافظ به نسبت قطعات بدون شیلد،قیمت بیشتری دارند.

3-جنس آلیاژ به کار رفته برای ساخت بلبرینگ

امروزه برای ساخت انواع بلبرینگ،از آلیاژ های مختلفی استفاده می شود.که هر یک از انها دارای ویژگی های متفاوتی است. همین موضوع باعث شده است که قدرت بار بلبرینگ ها با هم متفاوت باشد.

خرید بلبرینگ skf:

عوامل موثر در قیمت خرید و فروش بلبرینگ SKF  

برای خرید بال بیرینگ باید موارد مهمی را در نظر بگیرید؛ مثلا باید تعیین کنید که این قطعه را می خواهید در چه صنعتی به کار ببرید، چون این قطعه صنعتی در انواع مدل های متفاوتی مثل بال بیرینگ شیار عمیق، استوانه ای، مخروطی، کف گرد، بشکه ای، خود تنظیم تولید و عرضه می شوند. بال بیرینگ SKF استاندارد و با کیفیت تقریبا قیمت بیشتری نسبت به بال بیرینگ بی کیفیت دارد و موقع خرید نیز به این نکته توجه کنید که خرید بال بلبرینگ بی کیفیت و ارزان به مرور زمان به دستگاه و هم به مصرف کننده صدمه می زند.

یکی از مهم ترین عوامل موثر در قیمت بال برینگ، قوانین گمرک و مشکلات ترخیص است؛ یعنی موقعی که این قطعات به کشورمان وارد می شود احتمال دارد که این قطعات به زودی ترخیص نشوند و این علت باعث کمبود و همچنین گران شدنش می شود. یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت، کیفیت مواد اولیه است؛ همانطور که گفتیم بال بیرینگ را باید از مواد اولیه خوب وگران قیمت درست کنند تا یک محصول با کیفیتی را عرضه نمایند. نوسانات ارز نیز یکی از عوامل موثر در قیمت این قطعه است؛ چون متأسفانه بازار هر روز دچار نوسان می شود و قیمت ها تغییر می کنند؛ به همین دلیل قیمت دقیقی نمی توان برایش تعیین نمود.

بلبرینگ SKF را از کجا بخریم؟

شرکت ایمن رول در سال 1393 تأسیس شد و با بیش از ربع قرن تجربه در زمینه تولید قطعات صنعتی خدمت رسانی می کند. شرکت ایمن رول یکی از شناخته شده ترین شرکت های تولید قطعات صنعتی در بازار داخلی است که قطعات با کیفیتی را تولید و عرضه می نماید. هدف این شرکت فقط جلب رضایت مشتریان است و شما نیز می توانید این قطعات صنعتی را بدون واسطه و از درب تولیدی و با قیمت مناسبی خریداری کنید. همانطور که در بالا گفتیم، این محصول انواع مختلفی دارد و این شرکت تمامی این مدل ها را تولید و عرضه می نماید.

دقت کنید که باید این قطعات صنعتی را از فروشگاه هایی معتبر خریداری کنید؛ چون خرید بال بیرینگ نا مناسب باعث ایجاد خرابی دستگاهتان می شود و به مرور زمان به مصرف کننده نیز آسیب می زند. فروشگاه ایمن رول بسیار معتبر است و تنوع زیادی از این برند را در لیست محصولات خود عرضه می کند. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز از مشاوره های این شرکت راجب محصول مورد نظرتان، اطلاعاتی را کسب کنید. در این مقاله سعی کردیم راجب بلبرینگ توضیح دهیم امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد.

طرح بلبرینگ خود تنظیم مدرن به وسیله شخی به نام سن وینگ کوست ارائه گردیده است.
تولید آن در سال 1907 در شرکت skf که از برند های مطرج در جهان است،انجا گرفت.
بلبرینگ skf یکی از کارآمد ترین و معروف ترین برند های تولید انواع یاتاقان،بلبرینگ و گریس در دنیا است که حتی دارای خدمات پس از فروش ویژه ای است.

کاربرد های بلبرینگ

1-بلبرینگ در صنعت خودروسازی
یکی از مهمترین و بزرگترین صنایع در دنیا،خودروسازی است. و در این صنعت،استفاده از بلبرینگ بسیار کاربردی است.
در خودروسازی،استفاده از بلبرینگ کارکرد های متفاوتی دارد که از مهم ترین ان ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد»

1-موتور

2-چرخ های خودرو

3-دیگر قطعات چرخنده

2-کاربرد بلبرینگ در صنعت فولاد:

صنعت فولاد،یکی دیگر از صنایع تاثیر گذار و بزرگ در دنیا است.
در هر گوشه و کناری از این صنعت بزرگ را که مشاهده کنید،ابزاراتی را میبینید که در حال چرخش و کار هستند.

3-کاربرد بلبرینگ در صنعت کشاورزی

صنعت کشاورزی،یکی دیگر از صنایع بزرگ در دنیا است.
در این صنعت از ماشین آلات زیادی استفاده می شود که به نوبه خود استفاده از بلبرینگ در آنها به شکل های گوناگونی دیده می شود.
برای مثال:

1-کمباین ها

2-ماشین های کاشت و برداشت

3-موتور های پمپ آب

4- کاربرد بلبرینگ در صنایع بسته بندی

صنعت بسته بندی و دستگاه بسته بندی یکی از مواردی است که بسیار در شرکت ها و صنایع در جریان است و جزو بخش مهمی از آن شرکت جهت بسته بندی محصولات است. به همین جهت شرکت های تولید دستگاه بسته بندی به خوبی می دانند که باید در ماشین آلات بسته بندی خود از بهترین قطعات و بخصوص بلبرینگ ها جهت از کار نیوفتادن خط تولید بهره ببرند.

بلبرینگ در صنایع بسته بندی در دستگاه هایی مانند دستگاه ریلی خط تولید ، دستگاه بسته بندی حبوبات ، دستگاه بسته بندی ساشه و دستگاه بسته بندی قهوه و نسکافه به کار می رود. مجموعه ایمن رول در نظر دارد با تامین بهترین کالا و بلبرینگ به این شرکت ها در امر تولید کمک شایان خود را کرده باشد.

بلبرینگ شیار عمیق یا ساده یا شش هزاری

بلبرینگ شش هزاری چه کاربردی دارد؟

کاربرد این بلبرینگ ها در استفاده از سایر لوازم خانگی پر مصرف اهمیت دارد.
سیستم حمل و نقل و صنایع ماشین آلات را میتوان در صدد استفاده کنندگان از بلبرینگ های شیار عمق دانست.

به طور کلی میتوان گفت که طراحی ساخت بلبرینگ ها به صورتی است که در برابر عوامل محیطی سختی و مقاومت بالایی داشته باشد و به روغن کاری نیازی نداشته باشد.میزان مقاومت بلبرینگ شیار عمق به طور معمول در دماهای مختلف چیزی بین منفی 30 درجه و 110 درجه سانتی گراد است.

بلبرینگ | قیمت بلبرینگ | انواع بلبرینگ و رولبرینگ

بلبرینگ شیار عمق فولاد ضد زنگ

این بلبرینگ ها در برابر سایر عوامل محیطی از جمله نم و رطوبت مقاومت بسیار خوبی دارند.
بلبرینگ های شیار عمق ضد زنگ جنسشان از فولاد کربنی کروم دار است.
البته از نظر خواص مانند فولاد بیرینگ هستند اما قدرت تحمل بارشان کم است.

مشخصات فنی بلبرینگ شش هزاری

در ادامه به معرفی انواع این محصول می پردازیم:

بلبرینگ شیار عمق سادهfag

یکی دیگر از ویژگی های بلبرینگ شیار عمق fag کم صدا و کم اصطکاک بودن و در شفت هایی با قطر کم مورد استفاده قرار میگیرند.
در بازار نام عامیانه این بلبرینگ ها به بلبرینگ ساده یا شش هزاری نیز معروف هستند.بلبرینگ های شیار عمق در اندازه های مختلفی تولید می شوند.

بلبرینگ شیار عمق FAG با دو نوع کاسه نمد موجود است

– بلبرینگ شیارعمق اف آ گ کاسه نمد فلزی:فاصله ای که بین کاسه نمد حلقه داخلی وجود دارد باعث کاهش آب بندی و همچنین باعث بالا رفتن سرعت دورانی برینگ می شود.

-بلبرینگ شیارعمق کاسه نمد پلاستیکی:واشر فلزی+روکش لاستیکی

-به این دلیل که بین کاسه نمد و بیرینگ ها فاصله ای وجود ندارد قدرت آب بندی افزایش می یابد و همچنین سرعت دورانی برینگ کاهش می یابد.

هدف استفاده از بلبرینگ شیار عمیق

هدف اصلی به کار بردن بلبرینگ یا یاتاقان،جلوگیری از تماس مستقیم فلز به فلز در بین دو عنصری است که در حرکت نسبی قرار دارند و همین امر موجب می شود که از تولید گرما و سایش قطعات جلوگیری کند و مانع آن شود و همچنین به وسیله غلتک، با جایگزینی حرکت لغزشی،اصطکاک را کم و مصرف انرژی را کاهش دهد.
بلبرینگ بار عنصر چرخان را به محفظه انتقال میدهد.این بار امکان دارد که محوری و یا شعاعی و ترکیبی از هر دو باشد.

بلبرینگ شیار عمق یا ساده شش هزاری

نوع بلبرینگ در صنایع مختلف استفاده های زیادی دارد.این بلبرینگ از اجزایی از جمله ساچمه،رینگ داخلی و خارجی ساخته شده است.
همانطور که میدانید اجزای ساختمانی آن ساده است و تعویض کردن آن کار سختی نیست.بلبرینگ شیار عمیق به طور استاندارد کاربرد های زیادی دارد و از ان استفاده های خاصی می شود.این وسیله در اندازه و نوع های متنوع و مختلفی ساخته شده است و در بازار عرضه می شود که از لحاظ هزینه، مقرون به صرفه است.
بلبرینگ شش هزاری به عنوان یکی از پر مصرف ترین بلبرینگ شناخته و شناسایی شده است و همچنین صنعت های زیادی مانند صنایع سنگین و سبک را تحت پوشش خود قرار میدهد.
این بلبرینگ طراحی بسیار ساده ای دارد و همچنین توانایی لازم چرخش در سرعت های بالا را دارد  و حین کارکردن بسیار محکم است و به همین دلیل است که از ان استفاده می شود.
بلبرینگ شیار عمیق شش هزاری در دو نوع طراحی و ساخته شده است و1-یک ردیف ساچمه
2-دو ردیف ساچمه.
که تحمل ظرفیت بار زیادی را دارد و همچنین بدون صدا است و مقاومت بسیار بالایی دارد.

انواع بلبرینگ ها

بلبرینگ شیار عمیق(شش هزاری)یا همان ساده

بلبرینگ های تماس زاویه ای(هفت هزاری)

بلبرینگ های خود تنظیم

بلبرینگ های پنجاه و یک هزاری یا کف گرد

انواع بلبرینگ های شیار عمیق یک ردیفه

این بلبرینگ های کی شیار عمیق و کاملا یکدست دارند.
یعنی بار محوری و شعاعی را از هر دو سو دریافت میکند و هدایت میکند. در بلبرینگ شیار عمیق یک طرفه از کاسه نمد فلزی و کاسه نمد پلاستیکی استفاده می شود.

بلبرینگ های شیار عمیق دو طرفه

این بلبرینگ ها دو ردیف ساچمه دارند.به همین دلیل در کار هم سرعت بالایی دارند البته بلبرینگ های شیار عمیق دو طرف چیدمان خاصی دارند

-حالت روبروی هم

-حالت پشت سر هم

-حالت پشت به پشت

بلبرینگ شیار عمیق یا شیار جازنی

اولین نمونه هایی از بلبرینگ های شیار دار عمیق مدل با شیار جازنی می باشند.
در این بلبرینگ ها روش جا انداختن ساچمه ها بسیار راحت است.به این دلیل که از طریق شیار هایی که روی لبه هر دو رنگ داخلی و خارجی وجود دارد ساچمه ها را میتوان به داخل بلبرینگ جا زد.

آدرس: تهران، خیابان اکباتان، کوچه ناظم‌الاطباء شمالی، پاساژ امام حسین، طبقه اول، پلاک ۲/۲۰
شماره های تماس جهت اطلاع از موجودی و سفارش بلبرینگ و رولبرینگ:

0912-106-4830          021-33991416

جهت مشاهده محصولات و ویدیو های بیشتر به صفحه فروشگاه ایمن رول در اینستاگرام مراجعه کنید.

طرز کار بلبرینگ و رولبرینگ

بلبرینگ‌ها توان تحمل هر دو نوع بارهای شعاعی و محوری را دارند. این بار از لایه خارجی به رول‌ها منقل شده و سپس به سمت لایه داخلی می‌رود. به این ترتیب که فشار حاصل از اصطکاک به رینگ بیرونی وارد می‌شود. این نیرو که به ساچمه‌ها منتقل می‌شود در اثر چرخش آن‌ها کاهش یافته و به صورت کنترل شده به رینگ‌ داخلی ارسال می‌گردد. در واقع حرکت نرم ساچمه‌ها درون قفسه‌ها که به کمک روغن هیدرولیک درون بلبرینگ نرم‌تر و راحت‌تر نیز می‌شود، موجب حرکت راحت‌تر رینگ‌ها شده و چرخش قطعات چرخشی متصل به بلرینگ‌ها را نیز ساده‌تر می‌کند. در این قسمت سرعت و توان تحمل بار بلبرینگ تغییر می‌کند. در بلبرینگ‌هایی که در آن‌ها از ساچمه غلتکی استفاده می‌شود به دلیل کوچک بودن سطح تماس و مقطع رول‌ها با رینگ‌ها، سرعت حرکت بالاتر رفته اما توان تحمل بار کاهش می‌یابد.

بلبرینگ و رولبرینگ | قیمت بلبرینگ | بلبرینگ اصل SKF | انواع بلبرینگ
بلبرینگ و رولبرینگ | قیمت بلبرینگ | بلبرینگ اصل SKF | انواع بلبرینگ

انواع بلبرینگ در خودرو

بلبرینگ‌ ها انواع مختلفی را دارا هستند. در مهم ترین دسته بندی آن‌ها را به دو نوع بلبرینگ و رولبرینگ تقسیم می‌ شوند که در واقع هر دو در دسته بیرینگ ها یا یاتاقان‌های چرخشی قرار می‌گیرند. اما دسته دیگری نیز برای بلبرینگ‌ ها ارائه می‌شود. یکی براساس نوع رینگ‌ ها و راستای اعمال بار آن‌ها است که عبارتند از:

۱. بلبرینگ‌ های شعاعی

۲. بلبرینگ‌های محوری

دسته بندی دیگر زاویه حرکتی بلبرینگ‌ ها است که براساس محور مرکزی یا شفت آن‌ها صورت می‌گیرد. این دسته بندی نیز شامل این موارد می‌شود:

۱. بلرینگ‌های تماس زاویه‌ای

۲. بلبرینگ‌های تماس عمودی

استفاده از انواع این بلبرینگ‌ ها در سیستم‌ های مختلف فنی خودرو دیده می‌شود و انتخاب آن‌ها با توجه به کارایی مشخصشان در هر سیستم صورت می‌گیرد.

قیمت بلبرینگ | قیمت انواع بلبرینگ و قیمت انواع رولبرینگ

قیمت قطعات و ابزار آلات برای هرصنعت و بهای تمام شده محصولات آن شرکت بسیار حائز اهمیت است . این موضوع مورد توجه فروشگاه ایمن رول و مدیریت مجموعه می باشد اما متاسفانه به دلیل نوسانات ارز و دلاری و وارداتی بودن کالا ها قیمت بلبرینگ و قیمت رولبرینگ هر روز به مانند کالا های دیگر وارداتی دچار نوسان می شود. از این جهت برای دریافت آخرین قیمت انواع بلبرینگ و رولبرینگ حتما با فروشگاه ایمن رول در تماس باشید، همکاران ما در بخش فروش به تمامی سوالات شما پاسخ گو هستند:

رولبرینگ و بلبرینگ از پرکاربردترین قطعات صنعتی هستند که در حوزه‌های مختلفی کاربرد دارند و در مدل‌ها و سایزهای مختلفی در بازار موجود هستند. در این مقاله شما را با ساختار و کاربرد این دو قطعه، تفاوت آن‌ها با یکدیگر و مدل‌های مختلف آنها آشنا می‌کنیم. در انتها به معرفی برترین برندهای رولبرینگ از جمله SKF، Timken و FAG می‌پردازیم.

رولبرینگ و بلبرینگ چیست؟

رولبرینگ و بلبرینگ از مهم‌ترین و پرکاربردترین یاتاقان‌های موجود هستند که در صنایع مختلفی مثل خودرو سازی، راه سازی، دوچرخه سازی و مکانیک کاربرد دارند.

اصطلاح بلبرینگ (ball bearing) از دو کلمه ball به معنی توپ یا گوی و bearing به معنای یاتاقان تشکیل شده است. این قطعه یک یاتاق توپی بوده و در وسیله‌هایی که می‌چرخند مثل چرخ ماشین، استفاده می‌شود تا مانع از ایجاد اصطکاک و ساییدگی سطح در حال چرخش شود.

اصطلاح رولبرینگ (Roller Bearing) هم از دو کلمه Roller به معنی استوانه و میله و Bearing به معنی یاتاق تشکیل شده است. این قطعه یک ساچمه استوانه‌ای بوده که امکان حرکت نسبی بین دو قطعه را با استفاده از غلتش فراهم می‌کند.

رولبرینگ و بلبرینگ قطعات ساده و سبکی هستند که در خیلی از صنایع کاربردهای فراوان دارد.

این دو قطعه متعلق به یک خانواده هستند اما تفاوت‌هایی هم با یکدیگر دارند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ

رولبرینگ و بلبرینگ از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به هم هستند و خیلی‌ها هم شاید ندانند که تفاوت آنها در چیست. برای درک بهتر تفاوت این دو قطعه ابتدا به شرح ساختار آنها می‌پردازیم.

اجزای اصلی رولبرینگ عبارتند از:

 • المان‌های غلتان
 • کنس داخلی
 • کنس خارجی
 • نگه دارنده

اجزای اصلی بلبرینگ عبارتند از:

 • ساچمه
 • کنس داخلی
 • کنس خارجی

طرز کار بلبرینگ به این شکل است که ساچمه بین کنس داخلی و خارجی قرار داده شده و یکی از کنس‌ها به محور دوار متصل می‌شود و کنس دیگر ثابت می‌ماند و ساچمه بین این دو کنس می‌غلتد.

طرز کار رولبرینگ‌ها هم تا حدودی به همین شکل است و بار از کنس داخلی به ساچمه و از ساچمه به کنس خارجی انتقال می‌یابد.

مهم‌ترین تفاوت‌های رولبرینگ و بلبرینگ:

تفاوت در تحمل بار:

رولبرینگ‌ در مقایسه با بلبرینگ‌ها ظرفیت تحمل فشار بیشتری دارد و برای کارهای سنگینی که فشار وارده بر یاتاقان‌ها زیاد است از رولبرینگ استفاده می‌شود. بلبرینگ‌ها در صورت فشار زیاد تغییر شکل می‌دهند و قادر به تحمل فشارهای سنگین و زیاد نیستند.

تفاوت در زاویه فشار وارده:

رولبرینگ‌ها قابلیت تحمل فشار به صورت محوری را ندارند و در عوض به دلیل تماس ساچمه با سطح که به صورت یک خط است می‌توانند فشارهای سنگینی که به صورت شعاعی وارد می‌شود را تحمل کنند. بلبرینگ‌ها قادر به تحمل هر دو نوع فشار محوری و شعای می‌باشد اما فقط فشارهای سبک.

تفاوت در کاربردها:

از بلبرینگ در چرخ‌های کوچک و کارهای سبک برای ایجاد چرخش صاف استفاده می‌شود. از رولبرینگ برای کارهای‌های سنگن‌تر مثل چرخ ماشین استفاده می‌شود زیرا تحمل فشار و قدرت چرخش آن بیشتر است.

تفاوت از لحاظ ساختار:

رولبرینگ‌ها نسب به بلبرینگ‌ها ساختار قدرتمندتری دارند؛ زیرا بلبرینگ به صورت مونتاژ شده فروخته می‌شود و در صورت خراب شدن قابل تعمیر نیست و باید یک قطعه جدید خریداری کنید. قطعات داخلی رولبرینگ قابل جدا شدن هستند و در صورت خراب شدن می‌توانید تنها قطعه خراب شده را تعویض و یا حتی تعمیر نمایید.

در نتیجه استفاده از رولبرینگ از لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر است.

انواع رولبرینگ

رولبرینگ‌ها بر اساس میزان تحمل بار، ساختار و کاربردهایی که دارند به چندین دسته تقسیم شده‌اند:

رولبرینگ استوانه‌ای:

ساچمه‌های این نوع رولبرینگ استوانه‌ای شکل هستند و قادر به تحمل فشار شعاعی بسیار سنگین می‌باشند.

این نوع رولبرینگ دارای حلقه‌های کاملی است که قفسه و ساچمه‌ها بر روی آن سوار می‌شوند.

در مواردی که سرعت کاری و بار شعاعی دستگاه مورد نظر بسیار بالا باشد از رولبرینگ استوانه‌ای استفاده می‌شود.

رولبرینگ‌های استوانه‌ای در دو نوع زیر ساخته می‌شود:

 • یک ردیفه
 • پر غلتک

رولبرینگ سوزنی:

رولبرینگ‌های سوزنی در اصل نوعی رولبرینگ استوانه‌ای می‌باشد که غلتک‌های آن بلند و کم قطر هستند.

این نوع رولبرینگ‌ها اگرچه ضخامت کمی دارند اما قادر به تحمل بار شعاعی بالایی می‌باشند.

رولبرینگ‌های سوزنی می‌توانند دارای رینگ داخلی یا فاقد آن باشد. رولبرینگ‌های سوزنی فاقد رینگ داخلی فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند و در صورت استفاده از نوع فاقد رینگ، شفت مورد استفاده باید صیقل داده شود.

رولبرینگ‌های سوزنی در دو نوع زیر در بازار موجود هستند:

 • یک ردفه
 • دو ردیفه

رولبرینگ مخروطی:

غلتک‌های این نوع از رولبرینگ‌ها مخروطی شکل است و شیارهای داخلی و خارجی در آن وجود دارد.

رولبرینگ‌های مخروطی می‌تواند فشار و نیروی محوری و شعاعی را تحمل کنند.

از این رولبرینگ به صورت دوتایی و جفتی استفاده می‌شود.

هرچه زاویه تماس در رولبرینگ مخروطی افزایش یابد، ظرفیت تحمل بار محوری هم بیشتر می‌شود.

از رولبرینگ‌های مخروطی بیشتر در ماشین آلات صنعتی و جعبه دنده‌ها استفاده می‌شود.

انواع رولبرینگ‌های مخروطی:

 • یک ردیفه
 • دو ردیفه
 • چهار ردیفه

رولبرینگ بشکه‌ای:

قوی‌ترین نوع رولبرینگ است و غلتک‌های آن به صورت بشکه‌ای می‌باشد و بیشترین کاربرد را در صنعت دارد.

انواع بلبرینگ

بلبرینگ‌ها بر اساس ظرفیت تحمل بار و کاربردهای آن به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 • بلبرینگ شیار عمیق
 • بلبرینگ تماس زاویه‌ای
 • بلبرینگ کف گرد
 • بلبرینگ سرامیکی
 • بلبرینگ مینیاتوری
 • بلبرینگ ایگرگ
 • بلبرینگ خود تنظیم شونده

تفاوت بین بلبرینگ و رولبرینگ

عموما بیشتر افراد تفاوت بین بلبرینگ و رولبرینگ را نمیدانند و به غلط همه انها را بلبرینگ می نامند.اما شما باید بدانید که این دوقطعه با یکدیگر تفاوت دارند و هر یک مناسب یک دستگاه خاص هستند.
اگر بخواهیم از روی هجا کردن واژگانی به تفاوت این دو قطعه پی ببریم،میتوانیم بگوییم که بلبرینگ از دو کلمه انگلیسی به نام های ball  و bearning تشکیل شده است.
این دو کلمه هر کدامشان نشان دهنده یک معنای خاص هستند و ball یعنی توپ بوده و در کل به معنای برینگ توپی است.
بلبرینگ ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از ان ها بنا بر میزان تحمل پذیری بار مدل های مختلفی دارند که میتوان به بلبرینگ شیارعمیق،کف گرد و .. اشاره کرد.
قطعه بعدی رولبرینگ است که از دو کلمه مستقل Roll و bearing است.تفاوت این دو قطعه در دو کلمه رول و بال است،یعنی لغزنده این قطعه به جای داشتن توپ از رول استوانه ای تشکیل شده است.
این قطعه نیز با توجه به میزان قدرت تحمل پذیری بار در دستگاه ها مختلف به انواع مختلفی دسته بندی می شود که میتوان به رولبرینگ های بشکه ای و سوزنی و .. اشاره کرد.
یک قطعه صنعتی دیگرهم وجود دارد که نیدل برینگ نام دارد و فرق انها با قطعات دیگر در قسمت لغزنده آن بوده که به صورت استوانه ای سوزنی است.

بلبرینگ و رولبرینگ هر دو نوعی از قطعات ماشینی هستند که برای تحمل بار و کاهش اصطکاک در دو تیغه در حالت دائره‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال، تفاوت‌هایی بین این دو نوع بلبرینگ وجود دارد: 1. طراحی: بلبرینگ‌ها دارای یک حلقه داخلی و یک حلقه خارجی هستند و بلبرینگ‌های گردشی قابل انعطاف هستند. اما رولبرینگ‌ها به شکل دایره ای با یک میدانی شبیه به لوله و دو طرف یک حلقه دور ایجاد می شوند و از کارخانه برای تحمل بار بیشتر استفاده می شود.

2. بار تحمل شده: به طور کلی، رولبرینگ‌ها بار بیشتری را می‌توانند تحمل کنند در حالی که بلبرینگ ها کمتر قابلیت تحمل بار دارند. 3. سرعت در دوران: به دلیل طراحی متفاوت، رولبرینگ‌ها در دوران با سرعت بالاتر بیشترین عمر مفید را دارند و بهتر است برای سرعت‌های بالا بکار گرفته شوند. اما بلبرینگ ها برای سرعت‌های پایینی مناسب هستند.

4. نگهداری: رولبرینگ‌ها به دلیل طراحی ساده‌تر، نگهداری و تعمیر آن‌ها بسیار آسان‌تر است اما بلبرینگ ها به دلیل استفاده از شعاع کوچکتر، مقاومت بیشتری در برابر لرزش دارند. در کل، انتخاب بین بلبرینگ و رولبرینگ به نیازهای موردی دستگاه و ظرفیت های ویژه ماشین در حال استفاده مربوط است.

یکی از تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ قابلیت تحمل بار است

مهم ترین تفاوت این دو قطعه،تحمل پذیری آنها در برابر بار وارده به ان ها است.
اگر که فشار بار به صورت شعاعی باشد،رولبرینگ،بهترین قطعه برای تحمل پذیری آن خواهد بود؛ زیرا این قطعه طوری طراحی شده است که که به راحتی میتواند بار وارد شده به خود را دفع کند.

اگر میزان قدرت بار وارده به قطعه کم باشد و هم در جهت شعاعی و هم محوری به آن نیرو وارد کند مناسب ترین و بهترین قطعه برای دفع آن بلبرینگ خواهد بود.
ساختار بلبرینگ ها طوری است که فقط میتوانند بارهای کوچک را دفع کنند،به این دلیل که لغزنده آن ها از ساچمه به وجود آمده است.
بار موجود بر روی دستگاه اول به بیرونی ترین لایه بلبرینگ وارد می شود و بعد از ان این فشار به ساچمه منتقل می شود و به این دلیل که ساچمه ها توپر و گرد هستند،به راحتی میتوانند حرکت کنند و فشار حاصله را به لایه درونی خود انتقال میدهند.

جنس به کار رفته در ساخت رولبرینگ و بلبرینگ

عموما به دلیل مقاومت بالا در برابر بارهای حاصله از دستگاه های مخلتف،جنس موادی که در این دو قطعه به کار رفته است مشابه هم می باشد.
مناسب ترین مواد برای ساخت این قطعات،استفاده از فولاد و برنج است که بیشتر شرکت های بزرگ تولید کننده قطعات صنعتی نیز در ساخت انواع مختلف مدل های بلبرینگ و رولبرینگ ازاین مواد استفاده می کنند.

اجزا تشکیل دهنده بلبرینگ

بلبرینگ ها عموما از سه بخش کنس یا رینگ،اجزای غلتشی یا ساچمه ها و قفسه تشکیل شده است. که اجزا تشکیل دهنده بلبرینگ بین کنس داخلی و خارجی توسط قفسه ای که موقعیت نسبی ان ها در وضعیت صحیح قرار داده محصور شده لذا با یکدیگر برخورد نداشته است و طی چرخش بلبرینگ حرکت نرمی به دست می آید.
اجزا تشکیل دهنده بلبرینگ

 • کنس بلبرینگ
 • ساچمه بلبرینگ
 • قفسه بلبرینگ

قیمت انواع بلبرینگ

قیمت بلبرینگ ها به برند و نوع و کیفیت محصول یا کشور تولید کننده آن بستگی دارد.
قیمت انواع بلبرینگ ماشین سنگین و قیمت بلبرینگ کشاورزی،معدنی،صنعتی برحسب میزان مصرف و مکان مصرف آن ها قیمت های مختلفی دارند.
به این منظور که اگر بلبرینگی در دستگاه های صنعتی حساس به کار روند به علت داشتن حساسیت بالا باید این قطعه را از بند های باکیفیت و معتبر خریداری کرد،اما به این علت که بلبرینگ های باکیفیت خیلی کم هستند، این مسئله باعث افزایش چشمگیر قیمت این نوع قطعه شده که در بازار بسیار کم است.

عناصر تشکیل دهنده بلبرینگ

بلبرینگ ها معمولا از نظر ترکیبات شیمیایی در سه دسته اصلی بلبرینگ های فولادی،آلیاژی،و بلبرینگ های استنلس استیل قرار میگیرند.
هر چند عنصر اصلی تشکیل دهنده بلبرینگ ها آهن با عدد اتمی 53 می باشد.اما معمولا برای بهبود خواص مکانیکی و بالاخص شیمیایی بلبرینگ ها از 5 عنصر مکمل استفاده می شود.
این 5 عنصر باعث افزایش مقاومت فشاری و تنسایل،مقاومت سطحی ساچمه و بلبرینگ می شود.

معرفی بهترین برندهای رولبرینگ و بلبرینگ

 معروف ترین برند های بلبرینگ چینی

یکی از مهم ترین ویژگی بلبرینگ و رولبرینگ های چینی قیمت پایین و صرفه اقتصادی آنها نسبت به رقبای خارجی و اروپایی میباشد.کیفیت این محصولات در حد تعادل و متوسط بوده و با قیمت نهایی تناسب دارند.

باید توجه داشت که امروزه شرکت های مطرح چینی در تلاشند تا کیفیت محصولات تولیدی خود از جمله بلبرینگ ها، رولبرینگ ها، یاتاقان ها و همچنین کاسه نمد هارا افزایش داده تا به سطح اروپایی و بین المللی نزدیک شوند.

بلبرینگ مستر (Master)

بلبرینگ های مستر از نمونه های بلبرینگ تولیدی کشور چین است که تقاضای زیادی دارد.بلبرینگ و رولبرینگ های تولید شده تحت این برند قیمت بسیار مناسبی داشته و همین امر سبب شده تا بازار رقابتی نسبت به رقبای داخلی خود داشته باشد.معروف ترین قطعات این تولیدی بلبرینگ های شیار عمیق و همچنین بلبرینگ های مخروطی میباشد.

این شرکت علاوه بر تامین نیاز های داخلی کشور خود اقدام به صادرات نیز کرده و سهم خود را از بازار جهانی دارا میباشد.بدلیل قیمت بسیار مناسب نسبت به دیگر کشور ها، بلبرینگ های مستر تقاضای زیادی دارند.

بلبرینگ تری استار (3 Star)

بلبرینگ های تری استار یا همان سه ستاره نیز از تولیدات کشور چین بوده که طیف گسترده ای از انواع بلبرینگ ها رولبرینگ هارا پوشش میدهد.معروف ترین محصولات این برند بلبرینگ های شیار عمیق و همچنین یاتاق های صنعتی میباشد.

مهم ترین تفاوت بلبرینگ های تری استار قیمت مناسب و کیفیت بالای بلبرینگ و رولبرینگ ها نسبت به سایر رقبا میباشد.محصولات این برند نیز به مانند برند مستر در بازار جهانی عرضه شده و به دلیل قیمت پایین طرفداران بسیاری دارد.

بلبرینگ کی جی (KG)

برند کی جی نیز برندی چینی بوده که اقدام به تولید انواع بلبرینگ های با کیفیت و قیمت مناسب میکند.محصولات این برند رقابت نزدیکی با بلبرینگ های برند لازیو داشته و همین امر باعث شده تا این برند همواره به فکر افزایش کیفیت و کاهش قیمت خود برای تسلط به بازار فروش باشد.

بلبرینگ و رولبرینگ های کی جی علاوه بر کیفیت بسیاربالا دارای قیمت پایینی بوده و همین امر سبب شده تا تقاضا برای خرید محصولات این برند بسیار زیاد باشد.بطور کلی محصولات برند کی جی از ارزان ترین موارد در بازار چین میباشد که بصورت گسترده به دیگر کشور ها نیز صادر میشود.

معروف ترین برند های بلبرینگ ژاپنی

بلبرینگ های تولید شده توسط کشور ژاپن،  ازبا صرفه ترین نوع بلبرینگ و رولبرینگ ها هستند.به این دلیل شما هنگامی که بلبرینگ ژاپنی را خریداری میکنید نسبت به هزینه هایی که پرداخت میکنید، بلبرینگ باکیفیتی راهم دریافت می کنید که طول عمر مناسبی نیز خواهند داشت.

یکی دیگر از مزایا برای خرید بلبرینگ های ژاپنی، گسترده بودن بازار پخش و در دسترس بودنشان است. در هنگام خرید بلبرینگ ژاپنی باید دقت داشته باشید که کالای باکیفیتی را از شرکت ها وفروشگاه های معتبر خریداری کنید. شما میتوانید انواع بلبرینگ های ژاپنی را از فروشگاه ایمن رول تهیه فرمایید.

انواع بلبرینگ ژاپنی NACHI

بلبرینگ  و رولبرینگ های ناچی، محصولات کشور ژاپن هستند که تحت این نام و برند عرضه میشوند. برند ناچی توانسته است این بلبرینگ ها را با قیمت مناسب و کیفیتی بالا وارد بازار فروش کند تا بازاری رقابتی را برای رقبای خود ایجاد کند. این بلبرینگ ها جز بلبرینگ های پر مصرف هستند که برا صادرات نیز تقاضای فراوانی دارند.بلبرینگ ناچی به علت کیفیت بالایی که دارد مورد توجه خریداران بوده و مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است.

بلبرینگ ژاپنی کویو KOYO

شرکت کویو یکی از مجموعه های قدرتمند و موفق در زمینه تولید بلبرینگ ژاپنی است. و این مجموعه دارای تولیدی های مختلف در کل دنیا است.این مجموعه علاوه بر این که انواع بلبرینگ و رولبرینگ را تولید میکند، تولید کننده ابزار آلات ماشین و سیستم فرمان ماشین هم است. مهم ترین ویژگی های محصولات برند کویو عبارتند از:

 1. بلبرینگ ژاپنی کویو نسبت به سایر متریال های دیگر کیفیتی قابل قبول دارد.همچنین محصولات این برند دارای کیفیت بالایی هستند.
 2. در برابر سایش و ضربه مقاومت بسیار بالایی دارند. و همچنین دارای ساختاری ساده هستند.
 3. در ابعاد و اندازه های مختلف هستند و در سایر ابزار و ماشین آلات ها مورد استفاده قرار می گرد.
 4. دارای تنوع مدل های مختلف از جمله: کف گرد، مدل های تماس زاویه ای،رولبرینگ و غیره… است
 5. در تولید بلبرینگ و رولبرینگ های برند کویو، از تکنولوژی های مدرن و به روز استفاده می شود.

معروف ترین برند های بلبرینگ روسی

بلبرینگ روسی ZKL

شرکت تولید کننده بلبرینگ و رولبرینگ  ZKL یکی از معروف ترین تولیدکنندگان محصولات بلبرینگ در کشور روسیه میباشد.مهم ترین دلایل محبوبیت محصولات این شرکت قیمت بسیار پایین و رقابتی و همینطور کیفیت بسیار بالای محصولات  نهایی میباشد.

محصولات این شرکت از جمله بلبرینگ و رولبرینگ و همینطور انواع اورینگ و کاسه نمد از حدود 30 سال پیش وارد ایران و چرخه صنعتی کشور شد.

شرکت ZKL دارای محصولات بسیار متنوعی در زمینه انواع بلبرینگ و رولبرینگ میباشد.اصلی ترین و مهم ترین محصولات این برند عبارتند از:

 • بلبرینگ شیار عمیق
 • بلبرینگ تماس زاویه ای
 • بلبرینگ کف گرد
 • بلبرینگ خود تنظم

همچنین در زمینه انواع رولبرینگ میتوان به محصولات زیر اشاره کرد:

 • رولبرینگ بشکه ای
 • رولبرینگ سوزنی
 • رولبرینگ مخروطی
 • رولبرینگ استوانه ای

بلبرینگ روسی MPZ

بلبرینگ و رولبرینگ های تحت برند MPZ توسط شرکتی به نام jcs در کشور بلاروس تولید میشوند. انواع مختلف بلبرینگ های MPZ دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و از مرغوب ترین برندها در میان رقبای روسی خود میباشند.

شرکت بلاروسیjcs بلبرینگ های خود را در 600 مدل تنوع محصول تولید و صادر میکند و دارای بازار گسترده ای در بیشتر کشور های توسعه یافته است.

بلبرینگ های  تولید تحت برند MPZ بر اساس فشاری که تحمل میکنند به 4 دسته کلی تقسیم میشوند که از هر دسته در شرایط و موارد خاصی میتوان استفاده کرد.این ۴ دسته عبارتند از:

 1. بلبرینگ های فشار خیلی سبک
 2. بلبرینگ های فشار سبک
 3. بلبرینگ های فشار متوسط
 4. بلبرینگ های سنگین

معروف ترین برند های بلبرینگ آلمانی

بلبرینگ DKFL

شرکت  DKFL اقدام به تولید انواع بلبرینگ و رولبرینگ، انواع کاسه نمد ها و یاتاقان ها میکند. محل فعالیت اصلی این شرکت در شهر لایزپیک میباشد. شرکت DKFL در سال 1904 تاسیس شده است. تمرکز اصلی تولیدات این شرکت بلبرینگ و رولبرینگ بوده که امروزه به بیش از 25 کشور صادر میشود.

موارد متفاوتی از بلبرینگ ها تحت برند DKFL تولید و عرضه شده که کاربرد فراوانی در اکثر صنایع دارند.مهم ترین کاربرد های محصولات این برند عبارتند از:

 • ماشین آلات صنعتی و سنگین
 • دستگاه های استخراج در معدن و معدن کاوی
 • ماشین آلات راه سازی و آسفالت سازی
 • صنایع ساختمانی
 • صنایع خودرو سازی و ماشین آلات سبک

هنگام خرید بلبرینگ و رولبرینگ با تنوعی از برندهای مختلف در بازار مواجه خواهید شد و به دلیل این که شاید شناختی از این برندها نداشته باشد، انتخاب برای شما سخت و دشوار باشد. در اینجا شما را با بهترین برندهای رولبرینگ و بلبرینگ آشنا می‌کنیم.

دیگر برند های مطرح بلبرینگ

برند Timken

 • این برند متعلق به کشور آمریکا است.
 • کیفیت و عملکرد محصولات آن بسیار عالی است.
 • در مدل‌ها و سایزهای مختلف تولید می‌شود.
 • بلبرینگ‌های این برند در برابر رنگ خوردگی، آلودگی و گرد و غبار مقاوم هستند.
 • کاربرد محصولات این برند بیشتر در تجهیزات راه سازی، حفاری و ماشین آلات صنعتی است.
 • بلبرینگ‌های تیمکن (Timken) از جنس فولاد ضد زنگ هستند.
 • Timken یک برند جهانی است و به سراسر کشورها صادر می‌شود.
 • نمایندگی فروش بلبرینگ Timken در ایران هم موجود است و یکی از محبوب‌ترین برندها می‌باشد.

برند SKF 

 • SKF یکی از معتبرترین تولید کنندگان بلبرینگ و رولبرینگ است که در کشور سوئد قرار دارد.
 • شهرت و آوازه کیفیت محصولات آن به سراسر جهان رسیده است.
 • رولبرینگ‌های SKF در مدل‌ها و سایزهای مختلف جهت استفاده در صنایع گوناگون تولید می‌شود.
 • محصولات برند اس کی اف از مقاومت و ماندگاری بالایی برخوردارند.
 • بیشترین کاربرد رولبرینگ و بلبرینگ‌های SKF در صنعت خودرو سازی است.
 • فروشگاه ایمن رول نمایندگی بلبرینگ SKF در ایران می باشد و انواع مدل‌های این برند را با قیمت مناسب عرضه می‌کند.
 • ویدیو بررسی بلبرینگ SKF از اینجا مشاهده کنید.

برند FAG 

 • FAG یکی دیگر از محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین برندهای اروپایی است که شرکت سازنده آن در کشور آلمان قرار دارد.
 • بلبرینگ‌های برند FAG از کیفیت، کارکرد، مقاومت و استانداردهای لازم برخوردار هستند.
 • کاربرد آن بیشتر مربوط به صنایع سنگین مثل ماشین آلات راه سازی بلدوزرها و بیل مکانیکی است.
 • عامل فروش بلبرینگ آلمانی FAG در ایران موجود است و شما با مراجعه به این نمایندگی و خرید محصولات آن دیگر نگران کیفیت این قطعات نخواهید بود.

برند NTN 

 • ساخت کشور ژاپن است.
 • این برند بیش‌ترین تنوع در مدل‌های بلبرینگ و رولبرینگ را دارد.
 • کیفیت محصولات آن توسط شرکت‌های بزرگ تست و تایید شده است.
 • بیشترین کاربرد آن در صنایع خودرو سازی و ابزار آلات مختلف می‌باشد.
 • بلبرینگ برند NTN یکی از پرفروش‌ترین برندها در ایران است.

قیمت بلبرینگ

از مهم ترین ملاک ها برای هر خریدار در کنار اصالت و کیفیت قطعات، قیمت بلبرینگ و رولبرینگ میباشد.با توجه به تنوع بسیار زیاد در انواع بلبرینگ ها و برند های تولید کننده، بازه بسیار گسترده ای از قیمت ها در بازار ایران و جهان وجود دارد که انتخاب را کمی دشوار میکند.

عوامل موثر بر قیمت بلبرینگ

همانگونه که اشاره شد عامل اصلی تنوع قیمت بلبرینگ ها وجود انواع مختلف بلبرینگ و برند های تولید کننده میباشد.اما متریال استفاده شده در قطعات و همچنین ملاک های فیزیکی و تنشی و مقاومتی نیز در قیمت گذاری موثر است. هر مدل از بلبرینگ ها میتوانند از متریال های متفاوتی ساخته شوند که در طول عمر آنها و همچنین موارد استفاده کاربرد متفاوت داشته باشند.

عامل مهم دیگر برند تولید کننده میباشد.همانگونه که در دیگر اجناس و محصولات نام شرکت و برند بر روی قیمت قطعات تاثیر دارد، در بلبرینگ نیز این مورد وجود دارد. تعدادی از برند ها بدیل تولید محصولات بسیار با کیفیت و متمایز نسبت به رقبا اجناس را با قیمت بالاتری در بازار عرضه میکنند.

بلبرینگ ارزان ارزش خرید دارد؟

نکته ای که باید در این مورد به آن توجه کرد موارد استفاده از بلبرینگ در حوزه کاری شما میباشد.مدل هایی از بلبرینگ و رولبرینگ ها با قیمت بسیار پایین وجود دارند که بدون نگرانی و مشکل میتوان از آنها استفاده کرد.اما باید به این نکته توجه داشت که این نوع از قطعات که قیمت و کیفیت کمتری نسبت به سایر مدل ها دارند کاربرد متفاوتی هم دارند.

زمانی میتوان بلبرینگ های ارزان را اولویت خرید قرار داد که دستگاه هدف دستگاهی گران و سنگین نبوده و فشار وارده به دستگاه کم باشد.بلبرینگ های ارزان قیمت میتوانند در مکانیزم های ساده و فاقد پیچیدگی خاص استفاده شده و بازده مناسبی را ارائه کنند.

منابع معتبر قیمت بلبرینگ

اگر نگرانی از بابت استعلام قیمت و صعودی و نزولی بودن قیمت بلبرینگ دارید، تیم ایمن رول همراه و در کنار شما بوده تا با پشتیبانی 24 ساعته شرایط مناسب برای استعلام قیمت بلبرینگ و سفارش آنرا برای شما مهیا کند.

کلام آخر

برای خرید و استعلام قیمت بلبرینگ و رولبرینگ با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت می‌توانید از نمایندگی برندهای ذکر شده در بالا که در داخل کشور موجود هستند از طریق فروشگاه ایمن رول اقدام به خرید نمایید.

آدرس: تهران، خیابان اکباتان، کوچه ناظم‌الاطباء شمالی، پاساژ امام حسین، طبقه اول، پلاک ۲/۲۰
شماره های تماس جهت اطلاع از موجودی و سفارش بلبرینگ و رولبرینگ:

0912-106-4830          021-33991416

جهت مشاهده محصولات و ویدیو های بیشتر به صفحه فروشگاه ایمن رول در اینستاگرام مراجعه کنید.