تفلون و پلی آمید و پلی یورتان

پلی تترا فلوئورو اتیلن یا تفلون PTFE یک ماده‌ی پلیمری (بسپاری) است که توسط شرکت DuPont ساخته شده است. این ماده‌ی پلیمری از ضریب اصطکاک پایینی برخوردار است (استفاده در ظروف نچسب). پلی تترا فلوئورو اتیلن بیشتر با نام تجاری تفلون در جهان شناخته شده است. از آنجاییکه این پلیمر (تفلون) به ندرت توسط بدن انسان دفع می‌شود در پزشکی کاربرد دارد و می‌توانیم از آن در ساخت اعضای مصنوعی بدن انسان استفاده کنیم. این پلیمر (تفلون) وزنی سبک با ساختار محکمی دارد. دارای خاصیت شیمیایی خنثی یا بی‌اثر با اکثر مواد شیمیایی صنعتی است. پلی تترا فلوئورو اتیلن PTFE دارای رنج گسترده ی حرارتی از 260- الی 260 درجه ی سانتیگراد است.تفلون مقاومت بسیار خوبی در برابر نفوذ دارد. پلی تترا فلوئورو اتیلن دارای مشخصه‌ی دی الکتریک عالی و غیر سمی است. از قابلیت های تفلون ترکیب با افزودنی‌ها جهت افزایش سختی و دوام است.

پلی تترا فلوئورو اتیلن PTFE در ساخت کلیه‌ی قطعات صنایع پتروشیمی که در تماس با اسیدها و بازهای قوی هستند کاربرد دارد. تفلون PTFE را می‌توان به عنوان آب بندها و گازبندهای مختلف استفاده کرد همچنین به دلیل مقاومت حرارتی بالا در فیلترها و سایر قطعاتی که نیاز به تحمل حرارتی بالا دارند استفاده می‌شود. PTFE (تفلون) یک نوعپلیمر وینیلی است که بر خلاف رفتارش ساختاری شبیه به پلی اتیلن PE دارد.
کاربرد تفلون PTFE چیست؟
ساخت کلیه‌ی قطعات صنایع پتروشیمی که در تماس با اسیدها و بازهای قوی هستند، انواع آب بندها، گازبندها، فیلترها و سایر قطعات ک نیاز به تحمل حرارتی بالایی دارند، نشیمنگاه سوپاپ، یاطاقان، نوارهای گاید.

انواع تفلون

پلی آمید ، پلی اتیلن ،پلی یورتان ، پی وی سی ، تفلون ، تفلون گلاس ، گلاسه ،تفلون کربن زلامید ، تترا فلوراتیلن (PTFE,PA,POM,PUR,PEEK,PTFE,BR,PTFE,GL,PTFE, CR)

مقالات تفلون