زنجیر یک طرفه

انواع زنجیرهای صنعتی
زنجیرهای صنعتی با توجه به کارایی که دارند در انواع و اقسام مختلف موجود هستند انواع زنجیرهای صنعتی که می‌توانند راهگشای مشکلات بشر باشند و در صنایع مختلف و در وسایل و ابزارآلاتی که دوروبر خودمان می‌بینیم وجود دارند شامل، زنجیرهای صنعتی به‌صورت زیر می‌باشند.

۱٫ زنجیر صنعتی با گام کوتاه و دقت بالا
۲٫ زنجیر صنعتی خاردار با کاربرد سنگین
۳٫ زنجیر صنعتی انتقال گام دو برابر
۴٫ زنجیر صنعتی دو ردیفه الی پنج ردیفه
۵٫ زنجیر صنعتی خاردار با کاربرد سنگین
۶٫ زنجیر صنعتی انتقال گام دو برابر
۷٫ زنجیرهای صنعتی مخصوص موتورسیکلت

کاربرد زنجیر صنعتی تک ردیفه
برای حرکت دادن اشیا و یا کشیدن و بلند کردن اجسام از زنجیر صنعتی تک ردیفه استفاده می‌شود. زنجیرهای صنعتی از وقتی‌که ابداع‌شده‌اند کار بشر را درزمینهٔ حمل‌ونقل اجسام سنگین آسان‌تر نموده و توانسته‌اند در راستانی پیشرفت جوامع بشری مفید و مؤثر واقع شوند. زنجیر صنعتی تک ردیفه وسیله‌ای کارآمد و قابل‌اعتماد برای انتقال قدرت می‌باشند.

انتخاب زنجیر صنعتی تک ردیفه
برای این‌که یک زنجیر صنعتی تک ردیفه مناسب انتخاب کنید :
کافی است نگاهی به لیست سایت‌های معتبر بیندازید
کمی تحقیق و جستجو،
با کارشناسان فروش در شرکت ما تماس گرفته
تا شمارا برای انتخاب بهترین زنجیر صنعتی تک ردیفه راهنمایی کنیم.

زنجیرهای صنعتی می‌توانند برای انتقال قدرت مکانیکی در نمونه موارد زیر به کار گرفته می شوند :

ماشین‌آلات داخلی
کشاورزی
صنعتی
ماشین‌های چاپ
نوار نقاله موتورسیکلت و دوچرخه
و …
پارامترهای زیادی در انتخاب یک زنجیر صنعتی باید در نظر بگیرید.

بنابراین جهت مشاوره حتماً به سایت ما سرزده و از قسمت تماس با ما با کارشناسان ارتباط برقرار کنید.

متریال :
جنس بسیاری از زنجیرهای صنعتی از فولاد ضدزنگ می‌باشد و به دلیل استحکام کششی و گستره دمایی بالایی که دارد می‌تواند در بسیاری از جاها از آن استفاده کرد. زنجیرهای صنعتی از جنس فولاد زنجیرهایی هستند که دیرتر خورده می‌شوند. البته زنجیرهای صنعتی در جنس‌های استیل و دیگر آلیاژها نیز وجود دارند که با توجه به جنس زنجیر صنعتی قیمت‌های آن نیز ممکن است فرق داشته باشد.

ساختار زنجیر صنعتی
در ساختار زنجیر صنعتی اگر خوب دقت کنیم خواهیم دید که از مجموعه‌ای از قطعات متصل‌به‌هم که توسط پیم‌هایی به همدیگر وصل شده‌اند تشکیل‌شده‌اند و در انواع و اقسام مختلف با توجه به کارایی که دارند تولید می‌شوند.
زنجیر صنعتی تک ردیفه از این قابلیت برخوردار است که بتواند باقدرت کششی بالایی وسیله‌ی موردنظر را حرکت دهد. زنجیرهای صنعتی مزایای زیادی را در زندگی انسان دارند البته ناگفته نماند یک عیب آن‌که بسیار واضح و مبرهن است سروصدای زیادی است که تولید می‌کنند به‌هرحال با توجه به کارایی که دارند صدای تولیدشده آن قابل‌تأمل است.

زنجیر صنعتی استیل
یکی از زنجیرهای صنعتی که در صنایع مختلف تولیدی و … نقش مهمی را بازی می‌کند زنجیر صنعتی از جنس استیل می‌باشد که گرید ۳۱۶ آن از مقاومت بالایی در مقابل خوردگی برخوردار بوده و می‌تواند درجاهایی که مواد کلوئیدی زیاد است و رطوبت نیز قابل‌تأمل است از این نوع زنجیرها استفاده نمود. این نوع زنجیرها بیشتر در صنایع پتروشیمی، چا های فاضلابی و تأسیسات و صنایع دریایی کاربرد دارند.
زنجیر صنعتی تک ردیفه در ابعاد و اندازه‌های مختلفی با توجه به نیاز صنایع مختلف تولید می‌شوند و بنابراین قیمت آن‌ها نیز متأثر از نوع و جنس و کاربردی که دارند متغیر می‌باشد.

مطالب مرتبط